Město pro život S02 E03: Politika bydlení
Jaké principy umožňují vznik dostatečného množství bytů v režimu finančně dostupného, participativního, ekologického a urbanisticky kvalitního bydlení? Jak se dělá bydlení ve Vídni, Novém Mexiku nebo v Liberci? Co jsou to stavební asociace s omezeným profitem a jak se dělá participativní bydlení v Česku?
Třetí díl druhé série se věnuje problematice finančně dostupného, sociálně diverzifikovaného a participativního bydlení.
Zaměřili jsme se na pár zahraničních brownfieldů a na aplikovaný výzkum o participativním bydlení, jež nyní probíhá v rámci grantu Technologické agentury ČR, jehož cílem je zjistit, jaké jsou možnosti a limity rozvoje environmentálně udržitelného a sociálně diverzifikovaného participativního bydlení Česku. V rámci tohoto projektu je plánované takovéto bydlení například na území Papírového náměstí v Liberci.
S architektem Jakubem Nakládalem mluvíme o Vídeňské čtvrti Sonnwendviertel, jež zaplnila území železničních brownfieldů. Budou představeny formy bydlení vo Vídni. Vídeň je totiž známá poměrně velkým množstvím bytů, jež nabízí v režimu sociálního či finančně dostupního bydlení.
K odběru podcastu se můžete přihlásit na http://linktr.ee/mestoprozivot
Nový díl vychází každou středu až do 29. listopadu.
Hosté
Jakub Nakládal – architekt
Barbora Bírová – antropoložka a řiditelka Platformy pro sociální bydlení
Tomáš Hoření samec – sociolog bydlení
K odběru epizod se můžete přihlásit zde: https://linktr.ee/mestoprozivot
Podcast podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.
Podcast dále podpořilo Hlavního města Prahy. Publikované informace nemusí vyjadřovat stanovisko dárce.