Podcast Město pro život

Podcast věnovaný rozvoji města, územnímu plánování a participaci v kontextu probíhající klimatické krize. Kromě faktů a názorů odborníků a odbornic, zaznějí konkrétní tipy a triky, jak se do plánování města zapojit.

Jednotlivé epizody budou postupně každý čtvrtek přibývat na těchto stránkách. Dále budou dostupné na běžných streamovacích platformách a aplikacích.

Důležitou součástí podcastu jsou také autorské nahrávky zvukových atmosfér a ruchů použitých v jednotlivých částech. Přístupné jsou na stránkách konkrétních dílů podcastu s krátkým popisem kdy a kde byly nahrány.

Město pro život #0: Teaser

 

Přihlašte si odběr na Soundcloudu, Spotify, Apple Podcast nebo Audiolibrix. Na dalších platformách nás naleznete v průběhu týdne.

soundcloud logospotifyapple podcastaudiolibrix

 

Epizody

 

podcast kakao

Město pro život #1: Rozšiřování letiště Václava Havla

Jaký vliv má letectví na klima, lidské zdraví nebo rozvoj regionů, jak se žije u letiště? Do jaké míry je možné řešit snížení emisí pomocí technologií? Poslechněte si 1. díl podcastu.

 

 

podcast mint

Město pro život #2:Pražská zeleň

K čemu je ve městě dobrá modrozelená infrastruktura, co to vlastně je? V jakém stavu je pražská zeleň? Ovlivňuje naše psychiku čas strávený v přírodě? Jak se to má s vágními terény, k čemu jsou dobré a jak s nimi pracovat? Poslechněte si 2. díl podcastu.

 

 

podcast pletMěsto pro život #3:Pražské brownfieldy

Co jsou to brownfieldy? Jaká je jejich biologická hodnota a jak ji lze ve městě tvořivě využít? Jak probíhá plánování rozvojových území a co je problematické na proměně Nákladového nádraží Žižkov? Poslechněte si 3. díl podcastu.

 

 

 

podcast sedaMěsto pro život #4: Územní plánování

K čemu je dobrý územní plán? Jaká kritéria při plánování moudrých měst uplatňuje nerůst? Vyřeší nový Metropolitní plán hlavní problémy Prahy? Kde selhává a jak se vůči němu ohradit? Poslechněte si 4. díl podcastu.

 

 

podcast zlutaMěsto pro život #5: Účast veřejnosti

Jaké strategie zapojování do rozhodování o městě občanům fungují? Jak se účastnit územních nebo stavebních řízení? Jak účast veřejnosti ovlivní nový stavebný zákon? Poslechněte si 5. díl podcastu.

 

 

 

 


logo prahaPodcast vznikl za finanční podpory Hlavního města Prahy. Publikované informace nemusí vyjadřovat stanovisko dárce.

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Praha – město pro život

Chceme, aby Praha byla příjemná pro život a dostupná všem. Soustředíme se na územní plán, který určuje, kde a co se v Praze smí stavět. Prosazujeme ochranu zeleně, informujeme obyvatele a pomáháme lidem zapojovat se do rozhodovacích procesů.

Územní plánování Město a klima Bydlení Letiště Petice Nechceme Sjezdovku Petice 30 pro Prahu Facebook Praha město pro život

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Řeky

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti.

Živé Labe

Biodiverzita

Podporujeme zavádění soustavy Natura 2000 a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.

Chráníme staré stromy vytvářející dutiny, které jsou domovem mnoha vzácných a ohrožených živočichů, včetně páchníka hnědého v Poodří.

Natura 2000 Bořena

Účast veřejnosti

Arnika se dlouhodobě zasazuje o účast veřejnosti v územních a stavebních řízeních a další procesech, jež souvisejí s ochranou životního prostředí, i přes opakovanou snahu toto právo veřejnosti omezit.

Vy tu stavíte, my tu žijeme Měníme klima v legislativě