Město pro život S02 E04: Brownfieldy a původní zeleň
Jak pracovat s již existující vegetací na brownfieldech? Stává se, že je náletová nebo divoká zeleň kvalitní a stojí za to usilovat o její zachování?
Ve čtvrtém díle se věnujeme problematice navazování na již existující vegetaci na brownfieldech.
S Janem Albertem Šturmou, geobotanikem věnujícím se krajinné ekologii a ekologii rostlin v suburbánních, industriálních a vágních terénech jsme si povídali o jeho zkušenostech v práci se zelení, jež se ve vágních terénéch nachází a o tom, jak různí aktéři v území od města, pře developera až po občany usilují nebo neusilují o její zachování.
Zazní i krátká úvaha nad možností ponechávat některé části v bezzásahovém režimu.
Blíže se dále opět podíváme do jednoho z největších pražských brownfieldů – do Vysočan, konkrétně na kauzu zahrádek v okolí říčky Rokytka.
K odběru podcastu se můžete přihlásit na http://linktr.ee/mestoprozivot
Nový díl vychází každou středu až do 29. listopadu.
Hosté
Jan Albert Šturma – geobotanik věnující se krajinné ekologii a ekologii rostlin v suburbánních, industriálních a vágních terénech
Lenka Kužvartová – historička architektury, editorka publikace Divočina, peníze, beton: Proměna Rohanského ostrova v Praze.
Monika Domincová - členka spolku Rokytka žije a jedna z prvních obyvatelek nového developmentu v pražských Vysočanech
K odběru epizod se můžete přihlásit zde: https://linktr.ee/mestoprozivot
Podcast podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.
Podcast dále podpořilo Hlavního města Prahy. Publikované informace nemusí vyjadřovat stanovisko dárce.